Qatar Airways Cargo, Sabiha Gökçen Uçuşlarına Başladı

Bu yazı, Kokpit.aero‘nun özel izni ile yeniden yayımlanmıştır.

Qatar Airways Cargo bugün itibariyle Sabiha Gökçen uçuşlarına başladı.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (SAW), dünyaca ünlü havayolu şirketi Qatar Airways’in kargo operasyonlarına da ev sahipliği yapmaya başladı.

Qatar Airways Cargo’nun Boeing 777 tipi kargo uçağı ile gerçekleşecek seferler, bugünden (16 Mayıs 2017) itibaren her hafta Salı günü karşılıklı olarak düzenlenecek.

Qatar Airways, 22 Mayıs 2014 tarihinden itibaren, İstanbul Sabiha Gökçen’den tarifeli yolcu uçuşlarına başlamıştı.

Qatar Airways Cargo’nun ilk uçuşu sebebiyle düzenlenen karşılama töreninde önce apronda bir havacılık klasiği olan su takı yapıldı.

Daha sonra uçağın uçuş ekibine, İSG Yönetim Kurulu Üyesi Dato Che Azmi bin Murad, İSG Genel Müdür Yardımcısı Berk Albayrak, İSG Kargo Müdürü Harun Ay ve Qatar Airways Cargo Türkiye Kargo Müdürü Serkan Demirkan tarafından karşılama çiçeği verildi.

Karşılama töreninin ardından uçağa ilk kargo yüklemesi yapıldı.

Halihazırda Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan tarifeli olarak kargo operasyonu yapan havayolları arasında Silkway Airlines, Cargolux, TNT Express, SAA Cargo, Ethiopian Airlines Cargo ve Global Aviation-Cargo yer alıyor.

25 yıldır profesyonel havacılık gazetecisi olan Tolga Özbek, kendi adıyla kurduğu tolgaozbek.com sitesinin yanı sıra Flight Global'de haberler yazıyor. Özbek aynı zamanda, Ticari Pilot ve Çok Motor lisanslarına sahip.