Frankfurt Terminal 3’ün Açılışı 2023 Yılına Ertelendi

Frankfurt Airport_FRA_Terminal 3_Oct 2015_002Bu yazı, Kokpit.aeronun özel izni ile yeniden yayımlanmıştır.

Avrupa’nın en işlek meydanlarından biri olan Frankfurt Havalimanı’nda inşası devam eden 3. Terminal binasının hizmete girişinin gecikeceği bildirildi.

Körfez ülkelerinin havayollarının (Qatar, Emirates ve Etihad) terminalde daha büyük yolcu salonları istemesi nedeniyle planda değişikliğe gidileceği ve bunun da inşat sürecini uzatacağı kaydedildi.

Bloomberg’e konuşan Fraport’un Finans Şefi Matthias Zieschang, Lufthansa’nın ana merkezi olan Frankfurt’ta Alman havayolunun rakipleri olan Qatar, Emirates ve Etihad’ın daha büyük ve daha fazla business ve first class lounge alanı istemesi üzerine değişikliğe gittiklerini söyledi.

Zieschang bunun da 2022 olarak planlanan terminalin açılış tarihini bir yıl uzatacağını ve terminalin 2023 yılında hizmete gireceğini kaydetti.

Frankfurt Havalimanı’nın güneyinde 90 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen yeni terminal binasında 100 adet check-in kontuarı, 50 adet bilet satış ofisi yer alacak.

Yıllık 14 milyon yolcunun geçeceği terminalin 3 milyar Euro’ya mâl olması bekleniyor.

Tolga Ozbek

25 yıldır profesyonel havacılık gazetecisi olan Tolga Özbek, kendi adıyla kurduğu tolgaozbek.com sitesinin yanı sıra Flight Global'de haberler yazıyor. Özbek aynı zamanda, Ticari Pilot ve Çok Motor lisanslarına sahip.

error: Content is protected !!