Luton Havalimanı Yenileniyor

Luton Havalimanı Yeni Terminal

Luton Havalimanı Yeni Terminal

Londra Luton Havalimanı (IATA: LTNICAO: EGGW), halen devam etmekte olan yenilenme çalışmaları bittiğinde, havalimanının nasıl görüneceğine dair bir animasyon yayınladı.

110 milyon Pound tutarındaki yenileme çalışmaları sonrasında Luton Havalimanı‘nın yıllık yolcu kapasitesi %50 oranında artarak, 18 milyona yükselecek.

Söz konusu çalışmaların, 2020 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Havalimanının yenileme çalışmaları tamamlanan bölümleri ise peyderpey hizmete veriliyor.

Yeni bir güvenlik taraması noktası ve 1 milyon Pound değerindeki özel yolcu salonu, bunlardan bazıları.

Önümüzdeki kış aylarında, 1.700 araç kapasiteli katlı otoparkın da devreye alınması hedefleniyor.

Londra bölgesine hizmet veren altı havalimanından bir tanesi olan Luton, Londra kent merkezinin 47 km kadar kuzeyinde kalıyor.

Özellikle EasyJet, Monarch, Thomson Airways ve Ryanair gibi düşük maliyetli taşıyıcıların merkez olan kullandığı Luton Havalimanı, 2015 yılında yaklaşık 12 milyon yolcuya ev sahipliği yaptı.

Luton Havalimanı’nın yeni yüzünün nasıl olacağına dair animasyonu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra özel bir üniversitede havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.