Etihad-airlines-residence_First Class

Etihad, ‘Rezidanslı’ A380 ile New York Seferlerine Başladı

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi Etihad Airways’in, Etihad Rezidans (The Residence by Etihad™) kabinli lüks Airbus A380 uçağı, New York seferlerine başladı.

Etihad Airways’in filosundaki A380’ler, havacılık dünyasında çığır açan yenilikleri ve bir ilk niteliği taşıyan üç odalı lüks Etihad Rezidans kabini ile ön plana çıkıyor.

Etihad-airlines-residence_First Class
Yaklaşık 12 metrekare alana sahip Etihad Rezidans kabini A380’in üst katının ön bölümünde yer alıyor ve bir ya da iki yolcu ağırlayabiliyor.

Bir oturma odası, ayrı bir duş bölümü ve iki kişilik yatak odasından oluşan Etihad Rezidans kabinlerinde havacılık endüstrisinde yine bir ilk olan kabine özel uçuş görevlisi yer alıyor.

Havayolu Sektöründe Devrim

Etihad Airways’in devrim niteliğindeki A380 uçağı, 9 First Apartment, 70 Business Studio ve 415 akıllı ekonomik koltuğu ile yüksek standartlarda konfor, eğlence ve kabin içi bağlantı sunuyor.

Etihad Airways ile Abu Dabi’den Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat eden tüm yolcular, Abu Dabi Havaalanı’nda ön kontrolden geçme avantajından faydalanabiliyor.

Ön kontrol (Custom Pre-Clearance) uygulaması, ABD yolcularına uçaklarına binmeden evvel ABD havaalanında uygulanan gümrük, göçmenlik ve güvenlik de dahil tüm kontrollerden geçtikleri benzersiz bir hizmet sunuyor. Böylece yolcular, ABD’ye ulaştıklarında iç hat yolcuları gibi hızlıca ülkeye giriş yapabiliyor.

Ücretsiz Konaklama

Etihad Airways’in First ve Business Class yolcuları, Abu Dabi aktarmalı olarak gerçekleşen uzun mesafeli uçuşlarda “The Premium Stopover” paketinden yararlanarak şehrin en iyi otellerinde konaklayabiliyor.

Program kapsamında First Class yolcuları 2 gece, Business Class yolcuları ise 1 gecelik ücretsiz konaklamanın tadını çıkarıyor.

Comments

One response to “Etihad, ‘Rezidanslı’ A380 ile New York Seferlerine Başladı”