United Airlines Livery History

United Airlines_livery_history_Boeing 787United Airlines’ın 84 senelik uzun tarihi boyunca kullandığı uçak gövde tasarımları, Boeing 787 Dreamliner uçağı kullanılarak dijital ortamda bir araya getirildi.

Şirketin ilk yıllarında daha süslü olan tasarımın, günümüze yaklaştıkça nispeten daha sade bir hale geldiği görülüyor.

1970’li yılların başında kurumsal imajı yenileme çalışması kapsamında, lale motifi kullanılmaya başlanmıştı.

Sonraki yıllarda gövde tasarımları değişse de, lale logosu yakın bir geçmişe kadar United uçaklarının kuyruklarında farklı biçimlerle yer almaya devam etti.

2010 yılında gerçekleştirilen United Airlines & Continental Airlines birleşmesinin ardından, yeni şirketin adı United Airlines olarak devam ederken, logo olarak Continental’in efsanevî dünya motifi kullanılmaya başlandı.

United Airlines günümüzde, 700’den fazla uçağı ve 90.000 civarında çalışanıyla, yılda 90 milyondan fazla yolcuya hizmet vermeye devam ediyor.

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!