Neue Eurowings

Eurowings’in Kokpit Ekibi, SunExpress Almanya’dan

Alman Lufthansa Grubu yeni bir havayolu şirketi kurdu. Eurowings adı verilen şirket, düşük maliyetli operasyonla 99,99 Euro’dan başlayan fiyatlarla Köln’den Dubai’ye, Küba’ya ve Tayland’a uçacak.

Geçtiğimiz yıl projesi açıklanan düşük maliyetli konsepte sahip Alman Eurowings Havayolları bilet satışına resmen ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’nda başladı.

1 Kasım 2015 tarihinde Köln/Bonn Havalimanı’ndan yapılacak uçuşlarla yolcular tek yön tüm vergiler dahil 99,99 Euro’dan başlayan tanıtım fiyatlarıyla uçmaya başlayacak. Havayolunun ilk uçuş noktaları Karayipler, Dubai ve Tayland olacak.

Eurowings_Cabin_seat
Yeni Eurowings, düşük maliyetli ve yenilikçi havayolu şirketi olarak Almanya ve Avrupa pazarında önemli bir yere sahip olan Germanwings havayolu şirketinin başarılı marka konseptini devralıyor.

Eurowings ile gerek Avrupa gerekse kıtalararası uçuş ağındaki noktadan noktaya uçuş seçeneklerinin artırılması hedefleniyor.

Yeni Eurowings markası ve çatısı altında Avrupa ve Almanya içi uçuş ağının genişletilmesinin yanı sıra,  uçuş programına yeni kıtalararası varış noktaları ve tatil merkezleri eklenecek. 2015/2016 kış tarifesi çerçevesinde tarifeli olarak sefer gerçekleştirilecek destinasyonlar arasında Tayland‘ da Bangkok ve Phuket (Tayland),  Ortadoğu’da Dubai, Karayipler’de Varadero, Brigdetown ve Punta Cana yer alıyor.

Kokpit Ekibi, SunExpress Almanya’dan

Kıtalararası uçuşlar Airbus A330-200 tipi uzun menzilli uçaklarla gerçekleşecek. Gelecek  kış sezonunda önce iki uçakla hizmete girecek olan filodaki uçak sayısı aşamalı olarak 7’ye yükseltilecek. Eurowings’in uzun menzilli uçuşlarında kokpit ve kabin personeli Lufthansa ve Türk Havayolları’nın ortak şirketi olan SunExpress Deutschland tarafından temin edilecek.

Yeni Eurowings’in Almanya dışındaki ilk merkezi Viyana olacak. Yine 2015/2016 kış tarifesinden itibaren Viyana’dan başlatılacak Avrupa uçuşları ilk aşamada iki adet Airbus A320 tipi uçakla gerçekleşecek.

Lufthansa Passage Yönetim Kurulu Başkanı ve Deutsche Lufthansa AG Yönetim Kurulu üyesi Karl Ulrich Garnadt  Eurowings markası ile noktadan noktaya uçuş segmentindeki  konumlarını güçlendirmeyi hedeflediklerini belirterek şöyle dedi:

“Yeni bir marka, indirimli bilet fiyatları ve cazip bir uçuş ağı ile Eurowings kıtalararası uçuşlarda da söz sahibi olacak. Müşterilerimiz haklı olarak bizden yüksek bir kalite standardı talep ediyor. Germanwings ile indirimli fiyatlara rağmen yüksek kalite standardına ulaşılabileceğini göstermiş bulunuyoruz. Bu başarıyı gelecekte yeni Eurowings‘ in genişletilmiş uçuş programında da sürdürmeyi hedefliyoruz.“

Farklı Bilet Sınıfları

Bilet fiyatları Germanwings tarafından 2013 yılında uygulamaya konulan ve büyük beğeni kazanan “a la carte uçuş” tarifesine göre düzenlenmiş bulunuyor.

Yolcular tarafından yoğun rağbet gören BEST, SMART ve BASIC paketleri  Eurowings tarafından uygulanmaya devam edecek. Tarifeler farklı hizmetleri ve hizmet paketlerini içeriyor.

Neue Eurowings
BEST tarifesi konfor ve farklılık talep eden yolcular için hazırlandı. Bu paket uçağın ön kısmında yer alan özel bölümde daha fazla bacak mesafesi ve dolayısıyla daha fazla konfor sunan koltukları içeriyor.

23 kiloluk iki adet ücretsiz bagaj hakkı, uçakta a la carte yemek ikramı, öncelikli check-in hizmeti, lounge girişi ve –HON Circle milleri dahil olmak üzere -mil kazanma olanağı BEST tarifesi çerçevesinde sunulan avantajlar arasında yer alıyor.

Biraz daha elverişli koşullarla sunulan SMART paketi ise bir adet 23 kg’lık ücretsiz bagaj hakkı, iki adet yemek ve içecek ikramı ve yine mil kazanma olanağı sunuyor.

BASIC paketi ise çok indirimli fiyatlarla seyahat deneyimi yapabilme olanağını içeriyor. Bu tarifede ek hizmetlerden ücret karşılığı yararlanılıyor. Örneğin Köln/Bonn çıkışlı Dubai uçuşları tek yönlü olarak 99,99 Euro (BASİC), 149,99 Euro (SMART) ve 399,99 Euro‘dan (BEST) başlayan fiyatlarla satışa sunulmuş bulunuyor.