Bakmadığımız Uçak Yok

Eski reklamları incelediğimiz bu bölümümüzde, THY’nin 1994 yılında vermiş olduğu bir ilana bakıyoruz.

İlanda, o zamanlar henüz ayrı bir şirket statüsünde olmayan ve THY’ye ait bir genel müdür yardımcılığı şeklinde faaliyet gösteren THY Teknik’in verdiği hizmetler ele alınmış.

İşte, “Bakmadığımız Uçak Yok…” başlığı ile yayımlanan o reklam.

THY Teknik Bakım Servisi Dünya Çapındadır.

Türk Hava Yolları’ndaki bakım ve teknik servis üstünlüğü, benzersiz bir düzeyde.

Emirates, Iberia, KLM, Kuveyt, Delta gibi dünyanın büyük havayolu kuruluşlarının uçaklarına transit bakım, teknik servis ve yedek parça destek hizmeti Türkiye’de veriliyor.

thy teknik reklam 1994Ekip olarak, son gelişmeleri izleyen, deneyimli mühendis ve teknisyenler; ekipman olarak dünyadaki en gelişmiş sistemler Türk Hava Yolları’nda!

Türk Hava Yolları, 61 yıllık deneyimi, A-340, A-310, B-737, RJ 100 gibi uçaklardan kurulu dünyanın en genç filosu ve mükemmel servisiyle, uluslararası düzeyde First Class, Business Class uygulamalarıyla hizmetini bütün Türkiye’ye, bütün dünyaya ulaştıran havayolumuz!

Yurtiçine, yurtdışına uçarken, ulusal havayolunuzu seçin.

Dünya özeniyor, siz övüneceksiniz!

Kaynak: Milliyet Gazetesi, 1 Aralık 1994

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra özel bir üniversitede havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.