THY_Turkish Airlines_motto_widen your world - Copy

Turkish Airlines – Widen Your World

THY_Turkish Airlines_motto_widen your world - Copy“Widen Your World”

Son yıllarda açıkladığı büyük ölçekli uçak siparişleri, uçuş ağına art arda dahil ettiği yeni destinasyonlar ve global bir marka olma yolunda gerçekleştirdiği önemli yatırım ve girişimlerle gündemdeki yerini koruyan Türk Hava Yolları, “Globally Yours” sloganıyla gelişim sürecinin altını çizip marka iletişimini bu eksende geliştirerek küresel bilinirliğini önemli ölçüde arttırdı.

Hizmetine dahil ettiği yeniliklerle dünya havacılık sektöründe giderek daha önemli bir yerde konumlanan marka, önümüzdeki dönem benimseyeceği yeni iletişim anlayışıyla yolcularına küresel bir marka olmaktan çok daha fazlasını sunacağının ilk mesajlarını vermeye başladı.

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi olarak bugün geldiği noktada Türk Hava Yolları; büyüyen filosu, dünya havayolu trafiğinin merkezi olan İstanbul’daki konumu ve bu benzersiz konumun getirdiği zengin kültür birikiminden aldığı güçle yolcu deneyimini yeni bir boyuta taşımayı hedefliyor.

Markanın yeni stratejisi, seyahatin her aşamasında yeni uygulamalar geliştirecek misafirlerine hoş sürprizler sunmayı ve onları dünyadaki yenilik ve farklılıklarla buluşturarak özel ve değerli hissettirmeyi ön plana çıkarıyor.

thy_cobe_2013_b_01Türk Hava Yolları’nı rakiplerinden ayıran en önemli unsur, şüphesiz, hizmet kalitesinde çizdiği farklı yaklaşım.

Yolcu memnuniyetini en üst seviyelere taşımak adına hizmet kalitesinde kendisiyle yarışırken devamlı olarak geliştirip farklılaştırdığı inovatif yaklaşımlar, Türk Hava Yolları ile rakipleri arasındaki ayrımı belirginleştirmede önemli bir yere sahip.

Semaver ve mum ışığıyla zenginleştirdiği yeni ikram konsepti, yine uzun uçuşlarda yolcularının beğenisine sunduğu “Uçan Şef” hizmeti, yaklaşık 400 film, bine yakın CD albüm, radyo ve haber kanallarının yer aldığı kabin içi eğlence sistemi, dünyanın dört bir yanındaki parlak girişimci fikirlerini iş dünyasının önemli isimleriyle gökyüzünde buluşturduğu “Invest On Board” dijital platformu, uydu bağlantısı üzerinden gerçekleştirdiği canlı TV uygulaması, uçuş öncesi ve sonrasında yolcularını benzersiz bir konfor ve rahatlıkla buluşturan CIP Gidiş ve Geliş Salonları, bu uygulamalardan en yeni ve en güncel olanları.

Türk Hava Yolları geliştirdiği farklı hizmet anlayışı ile yeniliklerden hoşlanan ve keşfetmeyi seven herkese keyifli bir seyahat deneyimi yaşatırken, bu yeni duruşunu marka iletişimine de yansıtıyor ve yeni mottosu “Widen Your World” ile herkesi yeni ufuklar keşfetmeye davet ediyor.

thy_cobe_2013_b_02Efsane reklam filminde ikinci perde;

Son üç yıldır “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi”* seçilen ve dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları, Los Angeles Manhattan Beach Marriott Otel’de, Pazarlama ve Satış’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Faruk Çizmecioğlu ve marka elçisi Kobe Bryant’ın katılımlarıyla gerçekleştirdiği özel lansman ile yeni motto ve yeni reklam filmini tanıttı.

Global marka elçileri Kobe Bryant ve Lionel Messi’nin başrolünü paylaştığı, markanın geçtiğimiz günlerde el sıkıştığı yeni reklam ajansı Crispin Porter + Bogusky tarafından çekilen film dün ilk kez izleyiciyle buluştu.

“Kobe vs. Messi: Shootout” filmi geçen sene Youtube üzerinde tüm zamanların en çok izlenen “Kobe vs. Messi: Legends on Board” filminin devamı niteliğinde.

Çekimlerinde yaklaşık 200 kişinin görev aldığı ve Youtube’da yakalanan 105 milyonluk izlenme rekorunu aşması planlanan film, 20’nin üzerinde farklı dil ve 170’in üzerinde farklı ülkede yayınlanmakta. Crispin Porter + Bogusky’nin Londra ve Los Angeles ofislerinin birlikte çalıştığı reklam filmi aynı zamanda markanın yeni mottosunun lansmanı olma misyonunu da taşıyor.

Markanın geniş uçuş ağına vurgu yapan reklam filminde, kahramanlarımız Kobe ve Messi bu kez, Moskova’nın Kızıl Meydan’ı, Çin Seddi, Maldiv Adaları, Bangkok, Kilimanjaro Dağları gibi Türk Hava Yolları’nın uçuş sağladığı birçok egzotik lokasyonda çektirilen fotoğraflar üzerinden dostça rekabetlerine kaldıkları yerden devam ediyorlar.

Rakip sporcular film boyunca, uçuşları için Türk Hava Yolları’nın danışma alanlarına müracaat ederken farklı havaalanlarında görülüyorlar. Filmin son sahnesi ise, İstanbul’daki Sultanahmet Meydanı’nda Messi’nin çektirdiği fotoğrafı Kobe’nin sabote etmesi ile son buluyor.

Film, Türk Hava Yolları’nın küresel hava ulaşımındaki etkinliğine vurgu yapıp, “Widen Your World” daveti ile izleyiciyi gülümsetirken, marka, bu yeni motto ile dünyayı yolcularına daha da geniş kılmayı vaat ediyor.

“Widen Your World” manifesto filmi Türkçe versiyon linki için tıklayınız.

*Skytrax Yolcu Tercihleri Sıralaması

Comments

One response to “Turkish Airlines – Widen Your World”