AirAsia: Now Everyone Can Fly

“Now Everyone Can Fly” (Artık Herkes Uçabiliyor) sloganıyla Güneydoğu Asya bölgesini kasıp kavuran AirAsia, 2011 yılı Putra Brand Awards yarışmasının Ulaştırma – Seyahat kategorisinde birinci olarak, bu ödülü arka arkaya ikinci kez kazanmış oldu.

2009 ve 2010 yıllarında Skytrax’in “dünyanın en iyi düşük maliyetli taşıyıcısı” ödülünü de kazanmış olan AirAsia için, Malezya’dan gelen bu birincilik haberi pek de şaşırtıcı olmasa gerek.

AirAsia

AirAsia

Putra ödülleri, tüketicilerin, yani yolcuların oylarıyla belirleniyor.

Bu açıdan bakıldığında ödülün anlamı daha da farklı oluyor.

Zaten şirket hazırladığı bir görsel çalışmasıyla bu ödülü kazanmalarını sağladıkları için yolcularına teşekkür etmiş.

Bu yılki yarışmanın Ulaştırma – Seyahat dalındaki diğer adaylar ise Malezya Havayolları ile PLUS adlı otoyol işletmesiydi.

AirAsia, filosundaki Airbus A320 ve Boeing 737 tipi uçaklarla Asya, Avustralya, Avrupa ve Yeni Zelanda’da 75’i aşkın noktaya sefer düzenliyor.

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra özel bir üniversitede havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.