AEA’nın Yeni Başkanı Steve Ridgway

Geçtiğimiz ay içerisinde, Avrupa Havayolları Birliği’nin (The Association of European Airlines – AEA) yeni başkanı açıklandı.

Virgin Atlantic’in CEO’su Steve Ridgway, 2011 yılında birliğin yöneticiliğini yapacak.

Steve Ridgeway

Steve Ridgeway

Steve Ridgway yaptığı açıklamada, havacılığın hem küresel ekonominin toparlanma sürecinde hem de dünyanın dört bir yanındaki toplulukları bir birine bağlamada çok önemli bir rol oynadığını belirterek, Avrupalı havayolu şirketlerinin rekabetçi bir yapıya sahip olup daha da gelişebilmesi için millî hükûmetlerle Avrupa Birliği kurumlarının yakın iş birliği içerisinde olmaları gerektiğinin altını çizdi.

2001 yılından bu yana Virgin Atlantic’in CEO’su olan Ridgway, geçen sene AEA’nın başkanlığını yapan Willi Walsh (British Airways) gibi Britanyalı.

AEA’nın üye sayısı son katılan Air Berlin ile birlikte 36’ya ulaştı.

Birlik üyesi firmalar yılda toplam 380 milyon yolcu ve 7 milyon ton kargo taşımakta.

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!