Air New Zealand Çocukları da Unutmamış

Sabahki yazımda Air New Zealand’ın yeni Boeing 777-300ER’larıyla birlikte hizmete soktuğu Skycouch’tan bahsetmiştim.

Şirket yeni uçaklarında, çocuklar için de özel şeyler düşünmüş.

Öncelikle özel çizgi karakterler üretilmiş ve çocuklara yönelik olarak hazırlanan tüm ürünlerde bu karakterlerin görselleri veya özel logonun olması sağlanmış.

Air New Zealand

Air New Zealand – Jet Cadets

Bir çocuk yolcunun oturacağı bilinen koltuğun baş dayama yerine özel logolu koltuk örtüsü yerleştiriliyor.

Ve çocuk yolcu uçağa binip yerine geldiğinde, onu bir bardak içeceğin yanında bir atıştırma kutusu karşılıyor. Yani çocukların uçak içindeki yemek servisini beklemesine gerek yok.

Uçuş Esnası Eğlence ve Bağlanırlık (UEEB) sisteminde çocukların hoş bir şekilde vakit geçirmesini sağlayacak bir çok bölüm bulunuyor.

Ayrıca yolculara dağıtılan uçuş paketi de çocuklar için farklı bir şekilde tasarlanmış.

Roket biçiminde üretilen paketlerin içinde minik yaramazların ilgisini çekecek oyuncaklar, not defterleri gibi şeyler bulunuyor.

Gelelim Air New Zealand’ın yeni 777′lerinde çocuklar için hazırladığı en bomba kısma.

Aslında çocuklardan ziyade, o 8 – 10 saatlik uzun yolculuklara çıkan ebeveynler için bomba bir haber bu.

Uçağın arka tarafında, kabin ekibinin çocuklara hikâye okuyacağı ve 23 inç’lik LCD ekrandan film seyrettireceği bir bölüm olacak.

Bu işin uygulama kısmı nasıl olacak bilmiyorum ama Air New Zealand yöneticileri filoya katılan yeni Boeing 777 ile birlikte ticarî havayolu tarihine geçmeye yemin etmiş gibiler.

Yeni bir uçakla birlikte hizmete giren bu kadar yeni ürün; pes doğrusu!

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!