THY, Barcelona’nın Yeni Sponsoru Oluyor

Son iki haftadır medyada çıkan haberleri doğru kabul edersek Türk Hava Yolları (THY), Barcelona’nın sponsorlarından biri haline geliyor.

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre THY, Barcelona’ya üç yıllığına 9 milyon Euro ödeyecek.

Bu anlaşma dahilinde THY, yıllık 3 milyon Euro tutarındaki rakamın bir bölümünü nakit olarak öderken, diğer kısmını ise Barcelona’nın deplasman maçları için yapacağı uçak seyahatlerinde barter olarak sağlayacak.

Nou Camp’ta saha kenarı panelleri, maç sonu röportajlarında konuşan kişilerin arkasında bulunan duvar gibi bir çok noktada THY’nin reklamı bulunacak.

Bunun yanı sıra Barcelona’nın resmî web sitesinin alt bölümünde yer alan sponsorların arasında üç yıl boyunca THY amblemini görmek mümkün olacak.

THY ile Barcelona arasındaki birlikteliğin ilk adımı dün atıldı.

16 – 19 Aralık tarihlerinde yapılacak Dünya Kulüpler Kupası için Abu Dabi’ye giden Barcelona takımı, THY tarafından tahsis edilen bir Boeing 777 ile seyahat etti.

Ancak bu anlaşma sebebiyle biraz “bozulan” İspanyol sivil havacılık yetkililerinin charter uçuşu için izin vermemesi sebebiyle seyahat İstanbul üzerinden aktarmalı yapılmak zorunda kalınmış.

Abdullah Nergiz

Havacılık sektöründe, hem havayolu hem de havalimanı tarafında 25 yıla yakın profesyonel tecrübesi bulunan Dr. Abdullah Nergiz, Türkiye'nin ilk havacılık blogu olan Havayolu 101'in kurucusu ve baş editörüdür. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Türkiye sivil havacılık tarihi üzerine yapmış olan Nergiz, halen profesyonel kariyerinin yanı sıra havacılıkla ilgili ders vermeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!